BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Jeugdparlement in het Gemeentehuis van Emmen

, door Bennie Wolbers

EMMEN – Afgelopen donderdag stond in het teken van het Jeugdparlement. Zeventig leerlingen van het Carmel College, Esdal College en het Hondsrug College mochten ??n dag de rol van gemeenteraadslid vervullen. Zij gingen aan de slag met voorzieningen voor de jeugd. De 70 jongeren formuleerden in kleine groepjes concrete projectvoorstellen. Aan het eind van de dag besloten de jongeren zelf welk project daadwerkelijkg zal worden uitgevoerd. Het project werd in een jeugdraadsvergadering door dejongeren gekozen.

Jeugdparlement in het Gemeentehuis van EmmenJeugdparlement in het Gemeentehuis van Emmen
De gemeente Emmen pakt vervolgens de uitvoering op van het gekozen project. De gemeente Emmen heeft geld beschikbaar gesteld om de jeugd in Emmen kennis te laten maken met (lokale) democratie. Dit wordt door middel van het Jeugdparlement gedaan. Het Jeugdparlement is een middel om jongeren te laten zien hoe gemeentelijk beleid ontstaat. De visie die de gemeente Emmen zichzelf stelt is: ‘Emmen wil hoogwaardige en voldoende ontwikkelingskansen bieden aan jeugdigen. Alle kinderen en jongeren moeten de kans krijgen zich te ontplooien tot vrije en verantwoordelijke burgers, die een bijdrage leveren aan een open democratische samenleving.’ Het Jeugdparlement draagt hieraan bij.(foto Martin Zaagman)
Jeugdparlement in het Gemeentehuis van EmmenJeugdparlement in het Gemeentehuis van EmmenJeugdparlement in het Gemeentehuis van Emmen