FC Emmen Journaal
EMMEN - Hier volgt het laatste nieuws van FC Emmen van dinsdag 13 december.
1 FC Emmen test spelers
FC Emmen heeft een aantal spelers op proef die mogelijk als versterking voor de rest van het seizoen kunnen dienen. Zo zijn Jeffrey Blok (FC Volendam) en Nelson Vieria Tavares (ex-Sparta) recentelijk in Emmen gearriveerd. Verder zijn ook de al eerder getesten Sherwin Grot en Johnsen Bacuna nog immer in beeld.
2.Bestel nu halve seizoenkaart en ontvang gratis jubileumboek!
Bestel nu een halve seizoenkaart en ontvang gratis het boek ‘Dromen van de Eredivisie, 25 jaar betaald voetbal in Emmen’. Het ideale kerstcadeau!
Goede reeks
FC Emmen is het seizoen moeizaam begonnen. Maar met 14 punten uit de laatste acht wedstrijden heeft de ploeg van trainer René Hake een uitstekende serie neergezet. FC Emmen wil de goede reeks graag voortzetten. Daar is uw support hard voor nodig. FC Emmen biedt u daarom graag een aantrekkelijk geprijsde seizoenkaart aan voor de resterende 9 thuiswedstrijden.
50% korting op de halve seizoenkaart
Een seizoenkaart voor de Oost-tribune kost normaal € 175,-. Aangezien de helft van het seizoen er alweer op zit, kost uw eigen vaste plek nu maar de helft. Uiteraard geldt de aanbieding voor alle vakken! Bijgaand treft u een stadionplattegrond aan met daarop de gereduceerde prijzen.
Nog 9 mooie thuiswedstrijden
De 3e en 4e periode zijn aantrekkelijke periodes waarin FC Emmen volop kan meedoen om de hoogste plekken. Er staan mooie wedstrijden op het programma waaronder de derby’s tegen SC Veendam en SC Cambuur. En dankzij de supportersvereniging is er elke wedstrijd gegarandeerd veel sfeer en gezelligheid.
Het perfecte kerstcadeau
Om het aanbod nog aantrekkelijker te maken, krijgt u tot maandag 19 december het boek ‘Dromen van de Eredivisie, 25 jaar betaald voetbal in Emmen’ t.w.v. € 14,95 cadeau. Het perfecte cadeau voor onder de kerstboom. Zowel voor vrienden als voor uw gezin. Bestel snel want op=op.
Hoe vraagt u de halve seizoenkaart aan?
U vult het bijgevoegde aanvraagformulier in en stuurt deze voor 19 december naar Postbus 26, 7800 AA te Emmen. U kunt betalen door het bedrag over te maken op bankrekeningnummer 66.41.62.320 o.v.v. uw stoelnummer. Weet u niet precies waar u wilt zitten of wilt u zeker weten of de door u uitgekozen plaats nog vrij is? Dan kunt u bellen naar 0591- 670 670. Langskomen in het Univé stadion mag natuurlijk ook. Dit kan van maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 17.00 uur.
Rest ons niets meer dan u allen nog fijne feestdagen te wensen en een heel sportief en vooral ook gezond 2012!
Tot ziens in het Univé stadion!
3 Emmen B1 met forse cijfers langs Ajax B2
De B-jeugd van vv Emmen heeft de ontmoeting tegen Ajax B2 met ruime cijfers gewonnen. Na een 2-0 ruststand werd het uiteindelijk 4-0. De C-jeugd van FC Emmen verloor in Maastricht met 5-0 van MVV C1. De wedstrijd van de D-pupillen werd afgelast.
MVV Maastricht C1-Heerenveen/Emmen C2 5-0
Heen en weer kost een reis naar Maastricht acht uur in de bus. En als dan ook nog het resultaat tegen valt is het extra ver. Vooraf hadden de Emmenaren gedacht minimaal een puntje mee naar huis te kunnen nemen maar dat pakte geheel anders uit. De eerste tegenvaller was dat beide doellieden, Vincent Beugelink en Frank Schilstra, wegens blessures ontbraken waardoor een beroep op D-junior Roy Schepers moest worden gedaan. MVV speelde handig in op het gebrek aan lengte van de Emmer sluitpost die overigens een prima wedstrijd keepte. Toch kreeg FC Emmen voor de rust een paar kansen die indien benut het duel wellicht een geheel andere wending had kunnen geven. Zo bereikte een voorzet van Roderick Zeilstra net niet Matthijs Hensens en had laatstgenoemde bij een volgende mogelijkheden voor moeten geven in plaats van zelf een poging te wagen. MVV scoorde intussen wel en had bij rust een 3-0 voorsprong genomen. Na de pauze viel snel de 4-0 waardoor de Emmenaren het zicht op een beter resultaat definitief werd ontnomen. De 5-0 was verder niet meer van belang.
Heerenveen/Emmen C2: Schepers; Levon van Dijk (Van Sliedrecht), Fokke, Komduur, Uineken (Harms), Kroeze (Roelof van Dijk), Blekkink, Bijlsma, Hensens, Jochem Scholten (Jan Scholten), Zeilstra (Lambers).
Emmen B1-Ajax B2 4-0
De wedstrijd trok veel publiek, naar schatting zo'n vierhonderd toeschouwers stonden aan de kant om vooral de eerstejaars talenten uit de beroemde Amsterdamse voetbalschool aan het werk te zien. Maar wat de Ajacieden in Emmen lieten zien was een tikkeltje teleurstellend. Natuurlijk een grote verdienste voor de equipe van trainer Björn Zwikker die vooral fysiek niet stuk is te krijgen. Aan de andere kant bood Ajax B2 niet de individuele kwaliteit die er van wordt verwacht. Wat veldspel betreft deden de Amsterdammers zeker niet voor de Emmenaren onder maar de afwerking was beneden peil en sijpelde er nog iets door stond doelman Richard Eberhard op zijn post. Na kansen voor Sadik Spijodic en Janiek Arends nam Emmen B1 in de 13e minuut de leiding. Een schot van Boris Rasevic van net buiten de zestien was Ajax doelman Mussi Durcan te machtig. Nadat Ajax twee redelijke kansen creëerde maar niet kon benutten, verhoogde Patrick Eberhard vijf minuten voor de pauze na goed doorzetten tot 2-0. In de tweede helft vestigde rechterspits Janiek Arends twee keer de aandacht op zich. In de 50e minuut leverde hij het voorwerk voor de goal van Stefan Kikkert die de 3-0 betekende. Acht minuten later maakte Arends een onderschepping schitterend af met een boogbal in de verste hoek: 4-0. Ajax bleef proberen om tot een beter resultaat te komen maar verder dan een tikje op de paal van Sem Witteveen kwamen de gasten niet.
Emmen B1: Richard Eberhard; Graver (65. Haandrikman), Berens (79. Spijker), IJzerman, Bangura, Boekholt, Arends, Nijkamp (69. Kroeze), Patrick Eberhard (73. Wolters), Rasevic, Spijodic (41. Kikkert)
4. FC Emmen knap lastig voor FC Zwolle
FC Emmen kan ondanks de 2-1 nederlaag tegen FC Zwolle tevreden zijn over de wijze waarop het de koploper partij heeft geboden. Het bleef tot en met de extra tijd een spannend duel waarbij uiteindelijk de iets betere ploeg als winnaar van het doornatte speelveld stapte.
Als nummer vijftien van de ranglijst een periodetitel pakken tegen de onbetwiste koploper was goed beschouwd een tikkeltje irreëel, maar achteraf had het gelet op de uitslagen van de andere van belang zijnde wedstrijden gekund. Had FC Emmen gewonnen was de tweede periodetitel namelijk een feit geweest. FC Emmen mag dan ook slechts vijftiende staan maar wat het spel betreft moet het aanzienlijk hoger worden ingeschaald. Dat zal dan hopelijk in de komende duels, aanstaande vrijdag tegen Telstar en in de eerste wedstrijd na de winterstop tegen FC Oss, moeten blijken.
Ruud ter Heide wordt gevloerd: strafschop (Foto:Gerrit Rijkens).
Matthieu Bemba toont zijn formidabele sprongkracht (Foto: Henk Benting)
FC Emmen trainer René Hake had voor een elftal gekozen waarin Kevin Görtz terugkeerde in het hart van de verdediging en Bart de Groot doorschoof naar het middenveld. Verder startte Mike Koenders in plaats van Marijn Sterk en verving Kay Velda de geschorste Shkodran Metaj. Michel Poldervaart speelde min of meer op de plaats van Jeffrey de Visscher die van een verlengde winterstop geniet. In deze samenstelling liep het wat minder soepel dan bij het ingespeelde elftal van FC Zwolle maar dat belette FC Emmen niet om goed van start te gaan. Een voorzet van Bart de Groot die maar net door Ruud ter Heide werd gemist, was in de zesde minuut al een waarschuwing voor de koploper. Kort daarop kreeg Michel Poldervaart een schietkans na een vlotte aanval via Randy Wolters en Ruud ter Heide maar de ijverige Poldervaart heeft last van doelvrees en zijn doelpoging ging dan ook ver naast.
FC Zwolle doelman Diederik Boer probeert Ruud ter Heide uit te kappen.
Furdjel Narsingh (7) schiet de 1-2 langs Harm Zeinstra. Links komt Kevin Görtz niet op tijd.
Sander Fischer trok in de slotfase mee ten aanval (Foto's FC Emmen Media)
De Zwollenaren verbleven wel veel tijd op de Emmer helft maar echte doelkansen waren aanvankelijk niet te zien. Tot de 22e minuut dan toen verdediger Bart van Hintum door Joey van den Berg de diepte in werd gestuurd en zijn voorzet werd door Nassir Maachi bij de tweede paal ingetikt. De centrale verdedigers Sander Fischer en Kevin Görtz waren het er niet over eens wie Maachi nu eigenlijk had moeten dekken. FC Emmen pakte snel de draad weer op en na een half uur had Michel Poldervaart opnieuw een kans om FC Zwolle pijn toe te brengen maar maakte een verkeerde keuze. Toch kwam de thuisclub nog voor de pauze op gelijke hoogte. Ruud ter Heide werd door doelman Diederik Boer in het strafschopgebied onderuit gehaald en scheidsrechter Braamhaar wees vlot naar de penaltystip, Dat Boer slechts geel kreeg verbaasde velen maar de strafschop werd vervolgens door Ter Heide onberispelijk ingeschoten: 1-1.
FC Zwolle kreeg in de pauze het verwijt van trainer Art Langeler dat het arrogant voor de dag kwam en moest beterschap tonen. Dat ging in de beginfase niet goed toen tot twee keer toe na aanvallende acties van Bart de Groot kansen ontstonden die echter niet werden benut door Ruud ter Heide en De Groot zelf. FC Zwolle deed het beter wat kansen benutten beter toen in de 53e minuut de pijlsnelle Furdjel Narsingh na een misverstand in de middencirkel vrij baan kreeg en doelman Harm Zeinstra moeiteloos passeerde: 1-2. ,,Dat was het breekpunt in de wedstrijd’’, vond Art Langeler. ,,Daarna zijn we niet echt meer in de problemen geweest.’’ Zijn betoog klopte ook wel want hoewel FC Emmen een hartveroverende inzet toonde, bleven opgelegde kansen verder uit. Ook Sander Fischer, topscorer in de laatste weken, werd als breekijzer naar het front gedirigeerd maar zelfs dat had geen effect. FC Emmen moest genoegen nemen met een kleine nederlaag maar toonde weer aan dat het een volwassen ploeg is geworden. ,,We hebben het FC Zwolle knap lastig gemaakt’’, oordeelde trainer René Hake terecht. ,,Ik moet de ploeg een compliment maken, zeker gezien waar we vandaan zijn gekomen.’’
FC Emmen-FC Zwolle 1-2. 22. Maachi 0-1, 39. Ter Heide (strafschop) 1-1, 53. Narsingh 1-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Boer (FC Zwolle). Toeschouwers: 4721.
FC Emmen: Zeinstra; Kunst, Görtz, Fischer, Koenders (75. Sterk), Bemba, De Groot, Velda (75. Mravec), Wolters, Ter Heide, Poldervaart (85. Emmanouil).
FC Zwolle: Boer; Van Hintum, Pot, Lachman, Van Polen (33. Bannink), Achente, Slot, Olijve, Maachi (81. Mamedov), Van den Berg, Narsingh (89. Dost).