FC Emmen Journaal
EMMEN - Hier volgt het laatste nieuws over FC Emmen in het FC Emmen Journaal.
1. Kaarten FC Emmen-FC Twente bij C1000
EMMEN - De kaartverkoop voor de wedstrijd FC Emmen-FC Twente loopt via de C1000 supermarkten. De adressen staan op onderstaande poster. 
2 PRIJS SEIZOENKAART DRASTISCH VERLAAGD
EMMEN - Met de nieuwe start die FC Emmen aan het maken is wil de club allereerst een gebaar maken naar haar supporters. Wat gaan we doen? De prijzen van de seizoenkaarten worden drastisch verlaagd!!
Inmiddels is operatie ‘schoon schip’ in volle gang en zijn de eerste stappen in de goede richting gezet. Met een nieuw beleid, een nieuwe selectie en met Joop Gall als trainer hebben we er alle
vertrouwen in. Doelstelling voor volgend seizoen: door middel van attractief voetbal onze supporters in grote getale weer richting de Meerdijk te krijgen! FC Emmen is zich er van bewust dat de afgelopen jaren de supporters niet verwend zijn met als dieptepunt het afgelopen seizoen! Daarom wil FC Emmen iets terugdoen en wil een gebaar maken naar haar trouwe aanhang en hoopt met de prijsverlaging meer mensen naar de Meerdijk te bewegen.
De prijzenverlaging kan oplopen tot bijna 30%! Daarnaast worden de huidige seizoenkaarthouders daar bovenop nog eens extra beloond middels een eenmalige loyaliteitskorting van 20%! De enige voorwaarde die wij eraan verbinden is dat men in dat geval moet verlengen voor vrijdag 29 juni a.s. De bestaande seizoenkaarthouders, die dus verlengen voor 29 juni a.s., krijgen ook nog een gratis toegangskaart voor de wedstrijd FC Emmen – FC Twente op zaterdag 14 juli a.s.
Prijzen
“ Feestvak”
Van alle seizoenkaarten die voor vak 27 worden verkocht, zal 25 % van de opbrengst worden besteed aan sfeeracties.

3 FC Emmen niet al te lastig voor landskampioen
EMMEN - FC Emmen heeft het landskampioen Ajax in de eerste zware test niet al te moeilijk kunnen maken. Na een 0-3 ruststand wonnen de Amsterdammers voor achtduizend toeschouwers met 5-0. Twee van de vijf goals werden door Emmenaren geproduceerd.
FC Emmen heeft in het verleden wel eens hogere nederlagen geleden tegen Ajax dan de 5-0 van zaterdagmiddag. Zo werd het in 2002 maar liefst 0-8 en in 2006 wonnen de Amsterdammers met 6-0, zo gezien is het verlies best te verteren. Op voorhand was natuurlijk volstrekt duidelijk dat de 28-0 zege op SETA eerder in de week geen garantie voor een goede uitslag tegen Ajax bood. Het was ook duidelijk dat FC Emmen en wel speciaal de verdediging nog op elkaar gespeeld moet raken. De twee goals in het eerste kwartier werden te gemakkelijk weggeven waarvan de eerste door Kelvin Maynard in eigen doel. De 0-2 kwam van de voet van de IJslander Kolbeinn Sigthorsson. Toen het na een half uur 0-3 werd via een diagonaal schot van Siem de Jong zag het er even naar uit dat het een grote nederlaag zou worden. Dat kan natuurlijk tegen een Ajax in vorm, dat daarna waarschijnlijk ingegeven door een zware trainingsweek in De Lutte het tempo liet zakken.
De scherpte was er bij FC Emmen ook niet echt. Maynard verdedigde matig, doelman Zeinstra leek de bibbers te hebben door de komst van Peter van der Vlag en Jorrit Kunst als linkerverdediger was ook niet altijd rustgevend. De linksback positie is bij FC Emmen momenteel onderbezet. Randy Rustenberg is de nummer één maar heeft nog geen minuut gespeeld. In de twee oefenpotjes tegen amateurclubs stond Shkodran Metaj op links geposteerd maar trainer Joop Gall probeerde deze keer Jorrit Kunst uit. Een mogelijk alternatief als Kevin Görtz ontbrak eveneens.
De entourage was weer perfect.
Ruud ter Heide gaat over het been van Daley Blind.
Norair Mamedov wordt getackled door Daley Blind.
FC Emmen had in de eerste helft een goede kans toen Ruud ter Heide net een teentje te kort kwam op een voorzet van Norair Mamedov terwijl in de slotfase Anmar Almubaraki doelman Kenneth Vermeer tot een redding dwong met een schot van afstand. Na de thee kon Ajax een compleet nieuw elftal opstellen, FC Emmen moest het met vijf wissels doen. Het leek een uitgelezen kans om tot een aansprekend resultaat te komen omdat namen als Dijks, Nieuwpoort, Denswil, Ligeon, Bonevacia en De Sa niet tot overdreven ontzag noopten. Maar na zes minuten spelen schoot Davy Klaassens al de 0-4 achter Harm Zeinstra. Wederom een onfortuinlijk doelpunt omdat hij de bal uit een rebound per toeval ontving. FC Emmen kreeg in het laatste kwartier nog een paar mogelijkheden om voor het eerst in de oefenreeks tegen Ajax tot een doelpunt te komen. Almubaraki schoot voorlangs, een vrije trap van Shkodran Metaj werd in tweede instantie door Jasper Cillesen gestopt en pogingen van Almeida en Rojer misten net de goede richting. Net toen iedereen zich had verzoend met een 0-4 uitslag viel de vijfde treffer in de laatste minuut. Ook deze was vermijdbaar want na een hoekschop belandde de bal via meerdere spelers op het achterhoofd van Michal Mravec en vervolgens in eigen doel.
Toby Alderweireld lijkt een rondje van 30.5 te lopen, rechts Jorrit Kunst.
Eldridge Rojer wordt gehaakt door Sven Nieuwpoort (Foto's Boudewijn Benting)
FC Emmen-Ajax 0-5. 8. Maynard (in eigen doel), 15. Sigthorsson 0-2, 28. De Jong 0-3, 51. Klaassens 0-4, 90. Mravec (in eigen doel). Scheidsrechter: Kamphuis. Toeschouwers: 8000.
Opstellingen eerste helft:
FC Emmen: Zeinstra; Bakkati, Maynard, Van der Linden, Kunst, De Groot, Amlubaraki, Velda, De Visscher, Ter Heide, Mamedov.
Ajax: Vermeer: Koppers, Alderweireld, Blind, Van Rhijn, Janssen, Anita, Ozbiliz, Fischer, De Jong, Sigthorsson.
Opstellingen tweede helft:
FC Emmen: Zeinstra: Bakkati, Maynard, De Wit, Kunst, Metaj, Almubaraki (76. Almeida), Mravec, Rojer, Ter Heide (76. Weghorst), Mamedov.
Ajax; Cillesen; Ligeon, Dijks, Denswil, Nieuwpoort, Serero, Klaassens, Bonevacia, De Sa, Ebecilio, Lukoki.
4 Joop Gall: Ajax kwam te vroeg voor ons
EMMEN - FC Emmen-trainer Joop Gall zag dat er bij zijn ploeg nog geen ingespeeld team in het veld stond. ,,We zijn nog maar pril bezig en dan komt Ajax te vroeg voor ons om een rol van betekenis te kunnen spelen. Ik was natuurlijk wel nieuwsgierig hoe ze de zaken probeerden op te lossen.''
FC Emmen stond na een kwartier al op een 0-2 achterstand. Joop Gall daarover: ,,We moesten geduldig spelen en niet te vroeg uitstappen. Als je dat wel doet, word je scheel getikt en dat was precies wat er gebeurde. In de communicatie en uitvoering moeten we gedisciplineerder zijn. We zijn nog niet met een mogelijk basiselftal begonnen. In feite zijn we nog maar een week goed bezig en gaan in de komende periode kijken wie op welke plek het beste past. Dat heeft tijd nog en dat hebben we ook.”
5. Sunoil Biodiesel hoofdsponsor FC Emmen
EMMEN - Met trots delen wij u mee dat Sunoil Biodiesel per direct de nieuwe hoofdsponsor is van FC Emmen. Er is een overeenkomst voor de duur van 1 jaar afgesloten.
Sunoil Biodiesel is opgericht in 2005 en was de eerste biodieselfabriek van Nederland, in samenwerking met een Duits bedrijf is één van de modernste biodieselfabrieken van Nederland gebouwd. Deze fabriek is gevestigd op het Emmtec Industry Park te Emmen. Sunoil produceert middels afvalvetten een dieselbrandstof die de CO2 uitstoot met 85% terugbrengt. FC Emmen is enorm blij met Sunoil Biodiesel als nieuwe partner. Ronald Lubbers, bestuursvoorzitter; ,,Met Sunoil hebben we een partner die net als wij gaat voor duurzaam, innovatie en energie. Precies datgene waarmee wij FC Emmen ons de komende jaren willen laten zien in de provincie, we moeten trots zijn op het feit dat we een bedrijf als Sunoil die voorop loopt wat betreft duurzame innovatie aan onze club hebben kunnen binden.
Sunoil is een relatief jong bedrijf en zo zie ik FC Emmen op dit moment ook. Wij zijn weer helemaal opnieuw begonnen en willen ons op een zo goed mogelijke manier profileren in Drenthe. Een hoofdsponsor als Sunoil Biodiesel past daar naadloos bij. Met deze combinatie kunnen we voor veel nieuwe verbindingen gaan zorgen!”
Wilfred Hadders, directeur Sunoil Biodiesel: ,,Sunoil is een internationaal bedrijf die haar roots in Emmen heeft liggen. Hier zijn wij trots op en daarom willen wij een duurzame bijdrage leveren aan zowel FC Emmen, haar omgeving als de provincie. Door FC Emmen als platform te gebruiken willen wij onze betrokkenheid met de regio onderstrepen. Sunoil is net als FC Emmen trots op de nieuwe samenwerking”.
Met het vinden van een nieuwe hoofdsponsor heeft FC Emmen een grote stap gezet in het proces om de club weer een positief imago te geven.
Wildfred Hadders (links) en Ronald Lubbers ondertekenen het contract.
Antoine van der Linden showt het nieuwe shirt. (Foto: Boudewijn Benting)
