BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

SVBO pakt een punt tegen TVC’28

, door Bennie Wolbers

BARGER OOSTERVELD - SVBO heeft in zijn tweede thuiswedstrijd tegen TVC’28 een punt weten te pakken. Een wedstrijd waarin het voetballend niet altijd even goed was, creëerden beide ploegen niet echt veel grote kansen. Na een 1-1 ruststand scoorden beide ploegen na rust weer één keer waardoor de eindstand dus op 2-2 kwam.

Het was geen beste beginfase. De eerste mogelijkheid was voor TVC’28, maar een slap schot werd eenvoudig gered. Niet veel later viel al de openingstreffer voor de gasten. Huiskes van TVC plaatste de bal keurig in de verre hoek achter Lennon Ebeltjes. SVBO creerde te weinig voorin. Er kwamen twee voorzetten, maar die waren te scherp, of te hoog. De kansen waren voor de gasten. Eerst een schot van een meter of 30, Ebeltjes stond wat voor zijn goal, maar met een goede inspanning wist hij de bal nog over te tikken. Niet veel later dook een speler van TVC alleen op voor Ebeltjes, maar ook ditmaal redde de SVBO doelman.

Het eerste echte gevaar van SVBO kwam uit een vrije trap van Maarten Wielens. Hij plaatste de bal op de paal. Niet veel later een voorzet van Klingenberg op Poloukarov. Hij raakte de bal niet goed, leek in de rebound alsnog te kunnen schieten, maar werd lichtelijk uit balans gebracht en ook deze poging trof geen doel. De 3e keer was het wel raak. Hierbij had SVBO wel hulp nodig van een TVC verdediger, want die gleed een voorzet van Nick Klingenberg in eigen doel. 1-1. Toin Loves kreeg nog een kans uit een afvallende bal uit een hoekschop. Hij schoot ineens uit de lucht, maar dit schot ging via een verdediger over. 1-1 was ook de ruststand.

Na rust ook geen beste wedstrijd van beide kanten. De lange bal werd vaak gehanteerd. De eerste kans na rust was voor de gasten. Een kopbal ging net naast. SVBO schoot een keer met Wielens, die naar binnen kwam en met links schoot, maar dit schot ging naast. TVC’28 daarna met 3 pogingen, maar alle drie de schoten belanden ergens halverwege Nieuw Dordrecht. Toch werd er gescoord en weer kwamen de gasten op voorsprong. Op het middenveld werd er een overtreding begaan op Toin Loves, maar de scheidsrechter vond het niks.

In de tegenaanval werd er ook niet best verdedigd, maar wel knap afgerond door de TVC aanvaller die Ebeltjes kansloos liet. SVBO moest toen wel naar voren en deed dat ook. Er kwam een kans voor Johnny Koops die met een volley in het zijnet schoot. Daarna wederom een schot van Wielens, die weer naar binnen kwam en met links schoot, maar dit schot kwam in de handen van de doelman. De druk van SVBO werd wel groter en TVC’28 werd verder teruggedrukt. TVC dat logischerwijs tijd probeerde te rekken en zo richting het eind van de wedstrijd wilde gaan.

Bij SVBO debuteerde A-junior Dylan Wessels nog en die maakte een goede invalbeurt. De gelijkmaker viel uiteindelijk een kleine 10 minuten voor tijd. Het was aanvoerder Toin Loves die met een stift de keeper van TVC verschalkte en zo de gelijkmaker maakte. Ook hierna bleef SVBO drukken en ging het op zoek naar meer. De doelman van TVC redde nog een keer met een schot van afstand en Davy Wessels schoot via het hoofd van een verdediger over.

2-2 was ook de eindstand en gezien de wedstrijd wel een terechte uitslag. Voor SVBO zat er in ieder geval niet meer in. Pas na de 1-2 voorsprong voor TVC’28 drukte SVBO pas goed door. TVC werd met de rug tegen de muur gezet en door een mooie goal van Loves viel alsnog de gelijkmaker. Volgende week speelt SVBO de uitwedstrijd tegen titelkandidaat en koploper Nieuw Buinen. Dan zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden, want ook dit wordt weer een zware dobber. De wedstrijd in Nieuw Buinen begint om 14.00 uur.