Hoogeveen wint Protos-Weering-Zaalvoetbaltoernooi
EMMEN – Hoogeveen is winnaar geworden van de 33ste editie van het Protos-Weering-Zaalvoetbaltoernooi. In een bloedstollende finale versloeg Hoogeveen HODO uit Hollandscheveld met 8-6 na een 4-0 ruststand. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Erica, dat HZVV met 3-1 versloeg. Go Ahead Kampen werd vijfde door een 5-4 zege op Titan, dat als zesde eindigde. De finale in sporthal Angelslo werd een sfeervol sportevenement met zo?n tweeduizend toeschouwers.
.jpg)
Hoogeveen de grote winnaar
De grote man bij winnaar Hoogeveen was zonder enige twijfel Guido ten Cate, die een absolute hoofdrol voor zich opeiste. Van de achttien treffers nam Ten Cate er maar liefst elf voor zijn rekening en bij enkele andere treffers was hij de voorbereider. Net als vorig jaar profiteerde de latere winnaar van de nieuwe regel dat er na de poulewedstrijden kruisfinales worden afgewerkt. Hoogeveen begon in poule B namelijk met een nederlaag en wel tegen HODO, dat in haar eerste wedstrijd geen moeite kende met Go Ahead Kampen (4-0). Heel lang leidde HODO met 1-0 en een minuut voor tijd kwam Hoogeveen langszij. Toch pakte HODO nog de winst door 26 seconden voor tijd via Robert Schonewille de 2-1 te scoren. In het laatste pouleduel stelde Hoogeveen de tweede plaats veilig door Go Ahead Kampen met 4-1 te verslaan.
De eindstand in poule B was als volgt:
1. HODO 2-6
2. Hoogeveen 2-3
3. Go Ahead 2-0.jpg)
In poule A speelden HZVV, Erica en Titan tegen elkaar. In het eerste duel tussen HZVV en Erica won de titelverdediger met 3-2. Het volgende duel vochten HZVV en Titan met elkaar uit. In deze wedstrijd was HZVV de betere ploeg en won verdiend met 3-2 en eindigde daarmee als eerste in poule A en had de kruisfinale bereikt. Titan en Erica moesten onderling gaan uitvechten wie als tweede zou eindigen en ook de kruisfinale zou halen. Titan kwam wel op voorsprong, maar Erica was effectiever en won met 4-1 al had Titan pech met een schot tegen beide palen en een afgekeurd doelpunt. Zo plaatste Erica zich ook voor de kruisfinale.
Eindstand in poule A
1. HZVV 2-6
2. Erica 2-3
3. Titan 2-0
De eerste kruisfinale was de Hoogeveense derby tussen HZVV en Hoogeveen. Ook in dit duel was er een hoofdrol voor Guido ten Cate weggelegd, want hij scoorde alle drie treffers van Hoogeveen. De beslissende maakte Ten Cate tien seconden voor het einde, kort nadat HZVV een 2-0 achterstand had goed gemaakt. Hoogeveen plaatste zich voor de finale en HZVV moest gaan strijden om de derde plaats. In de andere kruisfinale won HODO met 5-1 van Erica. Erica was qua veldspel niet minder dan HODO, maar de Hollandschevelders waren in de counter zeer effectief en doeltreffend. Het mocht doelman Peter Marissen ook dankbaar zijn, want hij behoedde zijn ploeg voor menige tegentreffer.
De finale ging dus tussen Hoogeveen en HODO. Voor het zo ver was streden Go Ahead Kampen en Titan om de vijfde plaats en dat werd een aantrekkelijk duel. In een doelpuntrijke wedstrijd wist de hoofdklasser uit Kampen via een 5-4 overwinning de vijfde plaats te bemachtigen. Titan eindigde als zesde. De strijd om de derde plaats ging tussen HZVV en Erica. Erica nam revanche voor de eerder geleden nederlaag en won nu met 3-2. 33 Seconden voor tijd maakte HZVV 3-2 en leek het nog even spannend te worden, maar hier bleef het bij. De titelverdediger moest genoegen nemen met de vierde plaats en Erica werd derde. Vorig jaar eindigde Erica nog als tweede.
De finale tussen Hoogeveen en HODO werd een schitterende climax van het prima verlopen Protos-Weering-Zaalvoetbaltoernooi. Het leek in de eerste helft een eenzijdige wedstrijd te worden met een uitblinkende Guido ten Cate, die drie keer scoorde en ongrijpbaar was voor HODO. De finale leek bij de rust al beslist met een 4-0 voorsprong voor Hoogeveen door treffers van ten Cate (3) en Wolters. Na rust werd het door Wim Bos van HODO en Rik de Lange van Hoogeveen 5-1.
HODO gaf zich echter niet gewonnen en knokte zich uitstekend terug en kwam tot veler verrassing langszij: 5-5 door treffers van Hoogeveen, Pol (2) en Bos. Guido ten Cate en Bertus Wolters scoorden kort daarna 6-5 en 7-5. In de slotfase maakte Ten Cate zijn elfde van de avond (8-5), maar kreeg daarna een rode kaart en moest vanaf de kant toezien dat HODO terugkwam tot 8-6 en nog kansen kreeg op meer, maar er kwam geen verandering meer in de stand, waarna het blauwwitte feest kon losbarsten.
Uitslagen finale:
Poule A: HZVV-Erica 3-2, HZVV-Titan 3-2, Erica-Titan 4-1.
Poule B: HODO-Go Ahead K 4-0, HODO-Hoogeveen 2-1, Hoogeveen-Go Ahead K 4-1.
Kruisfinales: HZVV-Hoogeveen 2-3. HODO-Erica 5-1
5e en 6e plaats: Titan-Go Ahead K 4-5
3e en 4e plaats: HZVV-Erica 2-3
Finale: Hoogeveen-HODO 8-6