Midzomerhoutfestival groot succes
EMMEN – Met een afwisselend programma aan het Zandmeertje in de Emmer wijk Emmerhout werd op vrijdagavond 19 juni en zaterdag 20 juni het eerste Midzomerhoutfestival gevierd. Ook in de voorafgaande week vonden al diverse activiteiten plaats in de wijk Emmerhout, zoals een kinderfeest, een sport- en spelavond. Vrijdag barstte het feest in het bos los met een beachvolleybaltoernooi, demonstraties Salsa-dansen en een Caribische zanger.
Helaas barstten zaterdag ook hevige buien los boven het Zandmeertje. Toch namen velen een kijkje bij de markt, de diverse kunstuitingen en het podiumprogramma. ’s Middags, tijdens de kindervoorstelling, was het zelfs gezellig druk. Ook ’s avonds werd het festival goed bezocht, toen een groot aantal regionale artiesten als de band Glass Union, duo Derringer en rapgroep De Gestoorden uit het Noorden op het podium stond. De theatrale afsluiting van de Midzomerhoutnacht moest helaas vanwege de regen afgelast worden.
Het doel van het Midzomerhoutfestival, namelijk elkaar op een positieve manier ontmoeten en je realiseren dat het in Emmerhout goed wonen is, is behaald. De initiatiefnemers, het bestuur van de Vereniging Wijkbelangen Emmerhout wil graag van het Midzomerhoutfestival een jaarlijks terugkerend festijn maken. Hiervoor zal samenwerking gezocht worden met diverse instanties binnen de wijk. Ook Emmen Revisited heeft positief gereageerd op de plannen van Wijkbelangen Emmerhout.