BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Gemeente Emmen biedt minima gunstigecollectieve ziektekostenverzekering

, door Bennie Wolbers

EMMEN - Sinds enkele jaren biedt de gemeente Emmen haar minima een collectieve ziektekostenverzekering bij Groene Land Achmea. Werd deze verzekering voorheen jaarlijks afgesloten, nu heeft de gemeente Emmen deze
verzekering voor de jaren 2009, 2010 en 2011 aangescherpt. Dit betekent een sterke verbetering in de voorziening aan de mensen met een inkomen ot 110% van het sociaal minimum en daarmee meer zekerheid voor deze groep.

De gemeente Emmen en Groene Land Achmea zijn tot de volgende afspraken gekomen: het verplichte eigen risico van € 155,- per jaar kan in zes termijnen worden afgelost, mits er geen sprake is van een betalingsachterstand. De
vergoeding van tandartskosten gaat omhoog van € 450,- per persoon per kalenderjaar, naar € 600,- per persoon per kalenderjaar en de eigen bijdragen voor de noodzakelijke medische kosten worden vergoed.

Hierdoor is een beroep op de bijzondere bijstand niet langer nodig. Bovendien heeft de gemeente de collectiviteitskorting op de basisverzekering van 7,5% en de korting op de aanvullende verzekering van 12,5% weten te behouden.

Meer voordelen
Andere voordelen die de nieuwe collectieve ziektekostenverzekering biedt voor de Emmense minima, zijn: Groene Land Achmea is bereid om samen met de gemeente Emmen gezondheidsprojecten te ontwikkelen voor de doelgroep en deze mede te financieren. Ook hoeven klanten het eigen risico van € 155,- per persoon in sommige gevallen niet te betalen als ze zich door Groene Land Achmea laten bemiddelen naar zorg. Via de nieuw te ontwikkelen website www.gezondverzekerd.nl kunnen klanten de gemeentespecifieke afspraken over hun ziektekostenverzekering gemakkelijk opzoeken en terugvinden.

eMMen Maakt Meer Mogelijk voor Minima
Met deze nieuwe collectieve ziektekostenverzekering zet de gemeente Emmen weer een belangrijke stap in de strijd tegen armoede en geeft zij verdere invulling aan het minimabeleidsplan ‘eMMen Maakt Meer Mogelijk voor