Bargeres bekert verder na beschamende overwinning op 5de klasser Zandhuizen

ZANDHUIZEN - Een ronde verder in de beker maar toch kwamen de spelers van Bargeres met het hoofd naar beneden van het moeilijk bespeelbare veld in Zandhuizen. Zelden zal een ploeg met een overwinning op zak zo van het veld zijn gekomen. Bargeres had de wedstrijd in de eerste 10 minuten moeten beslissen. Twee honderd procent kansen en een penalty waren niet besteed aan de Emmenaren. De eerste beste uitval van Zandhuizen was wel raak. Nog geen vuiltje aan de lucht moeten de Emmenaren hebben gedacht want ze hadden een zwaar veldoverwicht. Dit werd bevestigd door de snelle gelijkmaker.

Na de rust zette Zandhuizen er nog een tandje bij en met passie en enthousiasme kwam de thuisploeg 12 minuten voor het einde op een voorsprong. Met 11 tegen 10 leek de 5de klasser de gasten te overtreffen maar de gelijkmaker viel alsnog in de blessuretijd. Vervolgens moesten er 12 penalty’s aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen. Het was uiteindelijk teleurstellend voor de “Zandhuizers”, Bargeres droop met het hoofd naar beneden van het veld af maar gaat wel verder in de volgende ronde.

De beginfase was voor Bargeres en de gasten leken de thuisploeg aan alle kanten te gaan overtreffen. Leon Smalbil miste tot 2 keer voor een leeg doel. In de 5de minuut kende scheidsrechter Roland Kloetstra uit het Friese Warga terecht een penalty toe aan Bargeres nadat Reinier Visser in de 16 meter licht gehaakt werd. Ook deze penalty was niet besteed aan Leon Smalbil en keeper Benji Hulzinga werkte de inzet tot corner. Kort daarna kwam Zandhuizen in de eerste beste uitval wel tot scoren. Een voorzet van de goed spelende Martijn Boers kon eenvoudig worden ingeschoten door Jeffrey Krol nadat verdediger Jasper Stevens was weggegleden op het moeilijk bespeelbare veld, 1 – 0.

Zandhuizen kwam wel steeds meer uit de verdediging en Martijn Boers loste een waarschuwingsschot dat door keeper Erwin Post uit de hoek werd geplukt. In de 38ste minuut kwam dan de gelijkmaker. Reinier Visser gaf op links de bal aan de opkomende Frank Smalbil. Smalbil zijn voorzet kwam precies bij broer Leon Smalbil die eenvoudig diagonaal koppend de gelijkmaker binnenkopte, 1 – 1. Zandhuizen was echter niet onder de indruk en keeper Post kon nog net redding brengen na een harde vrije trap van Sjoerd Bloemhof waarbij in de rebound Martijn Boers een teenlengte tekort kwam.

Na de pauze ging Zandhuizen nog opportunistischer spelen. De thuisploeg won de duels en Bargeres kreeg nauwelijks gelegenheid tot een opbouw. In de 55ste minuut was de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar de voorzet van aanvoerder Sjoerd Bloemhof werd net over gekopt door de geheel vrij staande Dannie Spin. Zandhuizen werd steeds gevaarlijker. Met name op de rechterflank moest Frank Smalbil voortdurend Jan Willem Brak laten gaan. Het is dat de thuisploeg de techniek ontbeerde om af te ronden maar anders had Bargeres al op een achterstand gestaan.

De organisatie bij Bargeres raakte steeds meer zoek en een fout in de opbouw werd in de 78ste minuut door Danny Visser afgestraft. Hij kon vrij oprukken vanaf rechts en liet keeper Erwin Post kansloos, 2 – 1. Bargeres probeerde alsnog te forceren. Een handsbal in de 16 meter van Zandhuizen werd door de scheidsrechter afgewezen. Aanvoerder Reinier Visser werd vervolgens door praten van het veld gestuurd met een tweede gele kaart. Het was niet zo slim want de aanvoerder had beter moeten weten.

Scheidsrechter Kloetstra had inmiddels al 4 kaarten uitgedeeld wegens commentaar op de leiding. Met 11 tegen 10 leek de wedstrijd gespeeld want Bargeres had nauwelijks kansen gecreëerd in de tweede helft. Als een donderslag aan een heldere hemel viel dan ook de gelijkmaker. In de blessuretijd schoot de ingevallen Vincent Hospes uit een bijna onmogelijke hoek de bal alsnog in het net, 2 – 2. De spelers van Bargeres veerden niet eens meer op en de thuisploeg was aangeslagen. In de serie penalty’s scoorden wonderbaarlijk beide ploegen de eerste 5 penalty’s. Jasper Stevens scoorde de 6de penalty voor Bargeres.

Dat juist de speler met veel inzet in de tweede helft, Jan Willem Brak de 6de penalty miste was des te schrijnender voor de thuisploeg. Bargeres was een ronde verder maar kwam met een schaamtegevoel van het veld. Maar snel vergeten en onze verontschuldigingen aan Zandhuizen.

Scoreverloop: Jeffrey Krol 1-0 (11), Leon Smalbil 1 – 1 (38), Danny Visser 2 – 1 (78), Vincent Hospes 2 – 2 (93)
Gele  kaarten:
Zandhuizen: Frank Lankman, Sjoerd Bloemhof, Wilco Boers, Meint Bosma
Bargeres: Leon de Labije, Reinier Visser (2*)
(door Arjen Visser)

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Mans Media, voor webhosting, domeinnamen en streams.

Agenda