Schoonebeek waardeert verlenging trainer Sijbom met overwinning
SCHOONEBEEK - Nadat afgelopen week de verbintenis met hoofdtrainer Sijbom met een jaar is verlengd moest Schoonebeek zondag aantreden tegen Wijster. Omdat aan het begin van het seizoen op een doordeweekse ronde de uitwedstrijd in en tegen Wijster was gewonnen, wilde Wijster nu revanche.
De eerste helft kon Wijster het nog enigszins bijbenen en kwam zelfs tot kansrijke acties, zo moest doelman Leferink al in de 4e minuut redding brengen met de voet. Na ruim een kwartier dacht Wijster op voorsprong te komen, maar de goal werd wegens buitenspel afgekeurd. Direct daarop in de tegenaanval wist Schoonebeek wel te scoren, een voorzet van Johan Bos werd door Niek Rolink keihard in rechterkruising geschoten, 1-0. Wijster zette hierna aan om de gelijkmaker te forceren maar een bal van Randy Bekkers strandde op doelman Leferink, Bert Nijwening schoof net voor de rechterpaal langs en Dennis Bos kopte rakelings links naast.
De tweede helft werd Schoonebeek veel sterker en Wijster werd regelmatig zoek gespeeld. Eerst nog schoot Marcel Nijenstein hard over uit een voorzet van Edfrin Silvania, maar in de 59e minuut werd het toch 2-0, Robert Berens speelde Jan Willem Wubkes in, die schoot uit de draai onhoudbaar rechts in. Eddy Silvania had de 3-0 op de schoen maar na een schitterende individuele actie belandde zijn inzet op de buitenkant van de paal. In de 62e minuut werd het wel 3-0, Richard Heijne pikte attent de bal op in de Wijster verdediging, liet de verdedigers zijn hielen zien en maakte alleen voor de doelman geen fout. Wijster kon hier bitter weinig tegenover stellen, het kwam in de tweede helft nog maar sporadisch in de buurt van doelman Leferink. Daarentegen bleven de snelle Schoonebeek spitsen door de Wijster verdediging snijden, maar het duurde tot de 89e minuut voordat de eindstand op het scorebord kwam, na een lange aanval over diverse schijven belandde de bal bij Jan Willem Wubkes, hij kapte zijn tegenstander uit en plaatste de bal beheerst in het Wijster doel, 4-0.
De eindstand werd een ruime 4-0 maar gezien de kansen had dit ook hoger uit kunnen vallen, maar fraaie doelpunten, geen kaarten, en achterin de nul; dat was de verheugde conclusie van trainer Sijbom na afloop. Hij en de Schoonebeektoeschouwers zagen een gretig en hardwerkend Schoonebeek dat met inzet elk duel met succes aanging.