Veerkracht brengt E&O naar winst tegen H.A. R&O
EMMEN - Met een 29 ? 23 overwinning heeft E&O haar tweede winst van dit seizoen binnen. De cijfers duiden op een eenvoudige overwinning voor de ploeg uit Emmen. Maar niets is minder waar. Net als de overwinning uit bij Bevo kwam E&O ook dit keer terug uit een verloren positie.
.jpg)
De start van de wedstrijd verliep desastreus voor de mannen van Peter Portengen. Verdedigend stond het niet goed, keeper Johan Bos was niet in staat zich te onderscheiden en aanvallend schoot de ploeg geen deuk in het welbekende pakje boter. Het gevolg, binnen negen minuten een 1 – 6 achterstand.
Portengen moest wel ingrijpen en bracht Marco Woltersom voor Johan Bos. Vanaf dat moment kreeg E&O wat meer grip op de wedstrijd. Dat was vooral te danken aan routinier Jan Gerald Mulder die eigenlijk al het hele seizoen lekker in zijn vel lijkt te zitten. Met vier treffers, waarvan drie achter elkaar, zorgde de Emmenaren er persoonlijk voor dat E&O de achterstand wist terug te brengen tot een verschil van twee, 5 – 7.
Na twintig minuten waren de rollen helemaal omgedraaid en kwam E&O, door een treffer van Sonni de Jonge, voor het eerst op voorsprong. Tot aan de rust ging het vervolgens gelijk op, 12 – 12.
De eerste treffer na rust was nog voor de gasten uit Rotterdam. Maar langzamerhand vloeiden de krachten weg en nam E&O het initiatief over. In de zevende minuut bracht de Deen Mads Rolander voor het eerst in de wedstrijd het verschil op twee punten, 7 – 5. Maar H.A. R&O vocht zich terug tot 17 – 17. Toen brak de beslissende fase aan.
Bij een 19 – 18 stand in het voordeel van de thuisploeg kreeg Mads Rolander een 2 minuten straf. In plaats van te profiteren van de overtal situatie was het E&O dat via twee keer Iso Sluijters van zich liet spreken, 21 – 18. H.A. R&O kwam nog terug tot 21 – 20 maar daarna was het E&O wat de klok sloeg. Een mooi moment was er nog voor Maarten Lueks die na lang blessureleed zijn rentree maakte en ook nog eens trefzeker was.
Uiteindelijk werd het 29 – 23 en was de tweede overwinning op rij een feit voor E&O. Het gebeurde allemaal in een wedstrijd die niet altijd goed was maar daar heeft de ploeg van Peter Portengen natuurlijk maling aan. Belangrijk was dat bij de grote achterstand in de eerste helft het team niet verviel in ren je rot handbal maar dat het in de positie bleef spelen. Daarnaast keepte Marco Woltersom een puike partij en was hij een grote sta in de weg.
E&O – H.A. R&O 29 – 23 (12 – 12)
Scores E&O: Iso Sluijters 8, Jan Gerald Mulder 6, Mads Rolander 5, Niek Bezoen 3, Sonni de Jonge 3, Niek Wonnink 2, Joeri Verjans 1 en Maarten Lueks 1.