Instituut voor agressie en weerbaarheidstraining
EMMEN - Na een jarenlange voorbereiding is Joop Reilman 61 uit Emmen er eindelijk in geslaagd om een effectieve cursus agressie en weerbaarheidtraining op poten te zetten. Hij is nu zo?n 45 jaar actief op het gebied van zelfverdediging en heeft veel geleerd van de diverse verschillende systemen, niet alleen uit Japan en China maar ook systemen als Krav maga uit Israel en al deze combinatie?s brachten hem ertoe om vandaar uit een eigen systeem te ontwikkelen. Joop is 8e dan in het Kyokushin Karate, dit is een vrij hoge graduatie.
Reilman heeft de afgelopen jaren veel ervaringen opgedaan door les te geven aan diverse instantie’s
waaronder de overheid, politie, taxi en bus chauffeurs, maar ook veel middenstanders, voortgezet onderwijs o.a. Terra college, Praktijkschool, OPDC, Esdal college, maar ook aan moeilijk opvoedbare jongeren.
Waar komt agressief gedrag vandaan.
Laten we vragen waar in deze samenleving geweld en agressief gedrag niet kunt tegen komen. Het antwoord in zorgwekkend; Overal ligt geweld op de loer. Er zij maar weinig plaatsen waar men niet in aanraking met geweld of agressief gedrag kunt komen. Bijvoorbeeld het sterk toegenomen drugs en alcohol gebruik, met name onder de jongeren, is vaak de oorzaak van veel agressief gedrag in bijvoorbeeld horecagelegenheden, winkels, taxi’s, openbaarvervoer en op school.
Er zijn diverse mogelijkheden om tegen agressie & geweld te wapenen.
- Inzicht in bedreigende situaties en inzicht in het gedrag van de daders of aanvallers/.
- Wie leert begrijpen wat er gebeurd zal sneller tot een weerbare houding komen en paniek vermijden.|
- Wij leren de cursisten technieken om tijd te winnen, of om te vluchten.
- In uiterste noodzaak zou men dan gebruik kunnen maken van simpele doch effectieve zelfverdediging technieken.
- Een belangrijk onderdeel is respect en begrip voor elkaar en niet zelf de aanval te kiezen, meegeven is een belangrijk onderdeel.
Fysiek
Wij leren de cursisten in uiterste noodzaak, zich effectief te verdedigen, met handen, voeten, knieen, ellebogen, maar ook in uiterste noodzaak met diverse voorwerpen, zoals een paraplu, blapoint, sleutelbos, mobile telefoon en wat men maar in een bedreigende situatie maar voor handen heeft.
Maar de nadruk wordt steeds gelegd op hoe kan ik geweld voorkomen.
Mentaal
Er wordt veel aandacht besteed aan het mentale gedeelte, o.a. observatie van de eventuele aanvaller, wie kalm en beheerst is zal zich beter weten te verdedigen of zelfs geweld vermijden. Joop Reilman heeft door de jaren heen als beroeps karate/kungfu leraar, veel ervaringen opgedaan ook veel op persoonlijke vlak daardoor fungeert hij nu ook regelmatig als mental coach, zo heeft hij instructie gegeven aan het Zwitsers Nationaal Elftal en een maand geleden kwam het complete elftal van SC Heerenveen bij hem op bezoek in Emmen inclusief de complete technische staf en het team was erg tevreden.