BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Toekomstige Top korfballers maken het spannend!

, door Bennie Wolbers

RODEN - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst moeten de Noordelijke korfbalopleiders hebben gedacht, toen zij het Drie Provinci?n Toernooi, voor het eerst organiseerden. Een soortgelijk toernooi wordt nergens anders in Nederland gespeeld. Voor de talentontwikkeling is dit unieke evenement, met spelers (sters) uit Drenthe, Friesland en Groningen, heel belangrijk.

Wederom bewees dit toernooi, dat het Noorden zich voorlopig geen zorgen hoeft te maken, er lijkt voldoende kwaliteit aanwezig, om verlenging van de huidige hoge noordelijke standaard te waarborgen. Alleen blijft nu nog de vraag, in welke provincie die ploeg zal spelen. In alle categorieën, was er een felle strijd te zien, de ploegen waren bijna allen even sterk.

In sporthal De Hullen te Roden, speelde de geselecteerde korfbaljeugd per provincie tegen elkaar in verschillende leeftijdscategorieën. Welke provincie er dit jaar de meeste wedstrijden zou winnen viel vooraf nauwelijks te zeggen. Alle selecties waren van goede kwaliteit en veel hing af van de ‘vorm van de dag’, dat uiteindelijk de provincie Friesland er met de bokaal vandoor ging was niet voorspeld, deze provincie kwam echter in elke leeftijdscategorie als sterkste uit de bus. Ondanks de schijnbare gelijke kracht, had de Friese jeugd toch net even iets extra’s en dat kan geen toeval zijn. Veel van de kinderen die aan dit toernooi deelnamen, zien we over een paar jaar vast en zeker bij de topclubs terug.

Iedere provincie deed mee met vier teams, de teams bestonden uit een selectie van zes jongens en zes meisjes, allemaal in dezelfde leeftijdscategorie. Per wedstrijd speelden vier jongens en vier meisjes tegen leeftijdgenoten van de andere provincies. De D’s zijn onder de twaalf, de C’s onder de veertien, de B’s onder de zestien en de A’s onder de negentien. Alle deelnemers waren eerder dit jaar geselecteerd tijdens selectiewedstrijden. Volgens de selectiecommissies maakten de kandidaten het hen niet gemakkelijk. Met een redelijk aantal supporters langs de lijn, was het voor deelnemers, bezoekers en officials een geslaagde dag.