WIELRENNEN - Beste wielerliefhebber, we beginnen met zeer verdrietig nieuws. Gino Mäder is donderdag in de afdaling van de Albulapass in de Ronde van Zwitserland uit de bocht gevlogen en in het ravijn gestort. De Zwitser is daarbij verongelukt. Aanvankelijk lukt het de hulpdiensten om hem na 25 minuten weer tot leven te krijgen, nadat hij twee minuten na zijn val bewegingsloos in het water werd aangetroffen door de rondearts. In allerijl werd hij nadien naar het ziekenhuis van Chur gevlogen, maar hulp mocht niet meer baten. Vrijdagmorgen om 11.30 uur is Mäder overleden. Hij was slechts 26 jaar jong. Onze community en zelf zijn net als de rest van de wielerwereld enorm geschokt door dit tragische nieuws.
Toch valt dit weekend wel de beslissing in de Ronde van Zwitserland. Daarnaast staan ook de mooiste etappes in de Ronde van België op het programma, waar Mathieu van der Poel samen met zijn ploeg Alpecin-Deceuninck aan het huishouden is. Ook de Ronde van Slovenië is onderweg, terwijl de nationale kampioenschappen eveneens in aantocht zijn. Onderwerpen die allemaal de revue passeren in de WielerFlits Podcast (opgenomen voor Mäders overlijden), waar Raymond en ikzelf dieper ingaan op de verschillende onderwerpen. Ook de bizarre Giro Next Gen komt voorbij.
Waar komen jullie toch vandaan? ‘Uit Nederland Sprintland, hier niet ver vandaan’ Olav Kooij won afgelopen week de slotrit en het eindklassement van de ZLM Tour, Dylan Groenewegen mocht in de eerste twee etappes juichen van de Ronde van Slovenië, Fabio Jakobsen zegevierde op De Wandelaar in de Baloise Belgium Tour, Lorena Wiebes en Charlotte Kool zijn de meest winnende sprintsters van de wereld van dit moment en Harrie Lavreysen is nog altijd de absolute koning van de sprint op de baan. Hoe kan het toch dat Nederland zulke goede sprinters heeft? Met die vraag gingen we voor RIDE Magazine op onderzoek uit.
Ik wens een ieder het allerbeste voor dit weekend, knuffel je naasten nog eens goed en maak geen ruzie. Het leven is maar kort. Helaas soms veel te kort. Rust zacht, Gino.
Een gitzwarte dag in het wielrennen. Gino Mäder is overleden. De Zwitser kwam donderdag ten val in de laatste afdaling van de dag. Hij werd bewegingsloos gevonden al liggend in het water en is daarna gereanimeerd. Hij werd naar het ziekenhuis van Chur gebracht, waar hulp niet meer mocht baten. Mäder is 26 jaar geworden.