Kabouterstadion ?Pingelstee? in Valthermond geopend
VALTHERMOND - Op sportpark ?de Meent? aan het Noorderdiep in Valthermond vond vrijdagavond onder grote belangstelling de feestelijke opening plaats van het kabouterstadion. In het kabouterstadion kunnen 4 en 5 jarigen voetballen, de zogenaamde kabouters die nog niet aan de reguliere voetbal competitie mogen deelnemen. v.v. Valthermond beschikt sinds een jaar over een eigen kabouter afdeling maar van een eigen domein op sportpark "de Meent"was tot op heden geen sprake.
Om een naam voor het kabouterstadion te bedenken had het bestuur van v.v. Valthermond een prijsvraag uitgeschreven waar in totaal 27 inzendingen op zijn binnen gekomen. Uiteindelijk viel de keus op “Pingelstee” bedacht door Klaas van der Aa. Die had dan ook de eer het kabouterstadion officieel te openen door de naam te onthullen. Hierna namen de kabouters bezit van het veld voor de eerste wedstrijd tegen EHS’85 waarvoor Job Ottens, het oudste lid van v.v. Valthermond de aftrap gaf.
De bouw van het kabouterstadion is mede mogelijk gemaakt door diverse sponsors zoals Rabobank Borger-Odoorn Klenckeland, Eise Soer van Maxinternational en de stichting Events 4 Kids. "Stichting Events 4 Kids is een stichting die zich sterk maakt voor kinderen die dat hard nodig hebben. Dit kan in allerlei vormen zijn, waarbij moet worden gedacht aan zieke of gehandicapte kinderen en kinderen die om wat voor redenen dan ook een achterstand hebben. Een van de activiteiten van de stichting is het ondersteunen van sportverenigingen bij het opzetten van projecten ter stimulering van de sport bij de jeugd” aldus Henk Smid voorzitter van v.v. Valthermond die verder nog laat weten dat tussen de stichting Events 4 Kids en v.v. Valthermond een wisselwerking gaat plaatsvinden.
“Doordat de stichting heeft mee geholpen aan de realisatie van het kabouterstadion draagt v.v. Valthermond op haar beurt er weer aan bij dat de kas van de stichting wordt gevuld en er weer meer geld naar goede doelen kan vloeien. Zo gaat bijvoorbeeld de helft van de sponsorinkomsten van het kabouterstadion uiteindelijk weer in de kas van de stichting. " aldus de voorzitter. Dat v.v. Valthermond Events 4 Kids een warm hart toedraagt bleek uit de cheque van 1000 euro die Marcel Nijmanting namens de stichting alvast tijdens de opening in ontvangst mocht nemen. De feestelijkheden werden op een sportieve manier afgesloten met een derby van weleer namelijk Valthermond 1 tegen Titan 1, die door Titan met 4 -1 werd gewonnen. (foto's: Martin Zaagman)(
Kabouterstadion "Pingelstee" officieel geopend.
Marcel Nijmanting met de aangeboden cheque links staand voorzitter Henk Smid.jpg)
Job Ottens trapt voor het eerst af in het kabouterstadion
Een kabouter in actie