BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Utopolis Emmen Speelweek 25

, door Bennie Wolbers

Transformers ? Revenge of the Fallen

Vervolg op het actiespektakel uit 2007 waarin opnieuw de goede Autobots de strijd aanbinden met de slechte Decepticons Twee jaar geleden redde de jonge Sam Witwicky (Shia LaBeouf) de wereld door een verwoestende slag tussen strijdende Transformers, de Decepticons en de Autobots, te voorkomen. Ondanks deze heldendaad is Sam nog steeds een gewone tiener, met alledaagse zorgen over zijn komende studie waarbij hij zijn vriendin Mikaela (Megan Fox) en zijn ouders moet achterlaten.

Utopolis Emmen Speelweek 25
Sam begint net te wennen aan zijn nieuwe leven als student, maar dan belandt hij tegen wil en dank opnieuw in een oorlog tussen de Autobots en de Decepticons. Met behulp van zijn vrienden en commandanten van het veiligheidsbureau NEST probeert hij samen met de Autobots een nieuwe verwoestende confrontatie met de Decepticons te vermijden.

The Proposal
Utopolis Emmen Speelweek 25
De opdringerige baas van Andrew dwingt hem om met haar te trouwen, zodat ze niet wordt uitgezet naar Canada De invloedrijke redactrice Margaret dreigt uitgezet te worden naar haar vaderland Canada. Om dit te voorkomen dwingt ze haar niets vermoedende en komische assistent Andrew om zich met haar te verloven, terwijl ze hem al jarenlang het leven zuur maakt. Hij gaat akkoord met de verloving maar tegen een paar persoonlijke voorwaarden. Het onwaarschijnlijke stel reist af naar Alaska om de eigenzinnige familie van Andrew te ontmoeten. Met een onvoorbereid huwelijk in het vooruitzicht en de vreemdelingenautoriteiten op de hielen, beloven Margaret en Andrew met enige aarzeling zich aan het plan te houden. Ongeacht de angstvallige gevolgen.

State of Play
Utopolis Emmen Speelweek 25
Een onderzoeksjournalist werkt samen met een politiedetective om de moord op de maîtresse van een congreslid op te lossen Het goed uitziende, onverstoorbare Congreslid Stephen Collins is de hoop van zijn politieke partij. Alle ogen zijn gericht op deze opkomende ster als partijkandidaat voor de naderende race om het presidentschap. Tot zijn onderzoeksassistente/minnares op brute wijze wordt vermoord en het ene geheim na het andere uit de kast rolt. McCaffrey heeft het twijfelachtige genoegen bevriend te zijn met zowel Collins als met de spijkerharde uitgever Cameron, die hem op onderzoek stuurt. Bij zijn zoektocht met zijn partner Della naar de moordenaar stuit McCaffrey op een doofpot-operatie die de totale machtsstructuur van het land dreigt te ontwrichten.

FILMHUIS

Syncdoche, New York
Met Synecdoche, New York maakt Charlie Kaufman op vijftigjarige leeftijd zijn debuut als regisseur. De Amerikaan vestigde zijn reputatie als scenarioschrijver met Being John Malkovich, Eternal sunshine of the spotless mind en Adaptation. De drie uitstekende films zitten vol met vreemde plotkronkels en surrealistische vondsten, waarin psychologische concepten met simpele middelen manifest worden gemaakt.