Veiling Elephant Parade

EMMEN/AMSTERDAM - De Olifanten Parade heeft in Emmen voor heel veel reuring gezorgd met de 3 maanden durende expo van de maar liefst 75 prachtig beschilderde olifanten in ?t centrum en in de dierentuin. Op de laatste dag van deze spectaculaire buiten-expositie - 9 september a.s. - zal de grote climax van dit evenement plaatsvinden: de veiling door Christies in het Eden Hotel. Omdat de Aziatische olifant voor uitsterven behoed moet worden, is het zaak om zo veel mogelijk geld op te halen.

De Amsterdamse kunstenaar Raymond Hoogendorp en Paul Meijering hebben daarom de handen ineen geslagen… Ze hebben elkaars atelier opgezocht en kwamen op het idee om een ‘bonus’ te creëren op hun geveilde olifant. Degene die hun grote  3D-olifant koopt,  krijgt van die olifant een 2D-variant cadeau. Ze hebben de beide schilderijen qua formaat op elkaar afgestemd: 100 x 120 cm. Zodoende hopen zij de captains of industry en andere geïnteresseerde gasten in de zaal nog iets meer te kunnen verleiden om zo hoog mogelijk te gaan bieden.

Gezien het succes in London heeft de organisatie van the Elephant Parade gemeend, naast de life veiling van 9 september, ook de mogelijkheid te realiseren om online te bieden. Dit maakt dat tijdens de avond zelf er al veel meer voorbiedingen zullen zijn. Daarnaast worden duizenden Engelsen die geboden hebben op de Londonse olifanten en er toch naast “visten”, in de gelegenheid gesteld te dingen naar de 75 beschikbare olifanten van Emmen.

Beide kunstenaars tonen hun werk in het atelier van Raymond Hoogendorp in Amsterdam

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda