BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Zaterdagavond tweede wedstrijd Essent Cup in Assen

, door Bennie Wolbers

HEERENVEEN - Rob Hadders mocht zondag opnieuw in Thialf aan de bak voor de tien kilometer. De langste afstand van het langebaan schaatsen werd met overmacht gewonnen door Sven Kramer, voor Carl Verheijen en Bob de Jong. Hadders werd achtste in 13.40.96.

Het was eigenlijk z'n eerste tien kilometer en hij kijkt daar niet ontevreden op terug. (Het woord "eigenlijk" slaat op het feit dat Hadders als 16-jarige een keer de tien kilometer reed)  De snelheid door de bochten is niet te vergelijken met die van de marathon, het zit volgens de Kraggenburger niet zo zeer in de snelheid, want die is vergelijkbaar, maar het zit in het feit dat de spanning op de benen blijft.

Bij het marathonschaatsen kun je af en toe je "even oprichten", even de benen stil houden, maar tijdens de tien kilometer is daar absoluut geen sprake van. Ook het rijden van de buitenbochten is een nieuwe ervaring, maar tot 15 ronden ging het op zich goed.

"Als ik zie dat ik zo'n halve seconde per ronde liet liggen ten opzichte van een World Cup plek, biedt dat perspectief en kan ik m'n eigen rijden niet slecht noemen", zegt een tevreden Rob Hadders. "Ik moet effectiever rijden, zo efficient mogelijk om zo hard mogelijk te rijden. Bij de marathon rijdt je zo zuinig mogelijk om hard te rijden", aldus de pupil van Jillert Anema.De wedstrijd in Assen begint om 19.30 uur.