BennieWolbers.nl

Aktualiteiten & sport in de regio Emmen

Opnieuw 1, 2, 3 (maar wie o wie)

, door Bennie Wolbers

AMSTERDAM - Opnieuw zijn het schaatsers van Groenoranje die de eerste drie plekken in de wedstrijd opeisen. In Amsterdam won Karlo Timmerman van Equipe Renault Eco2 (volgens de transpondertijd) de vierde wedstrijd van de Essent Cup. Arjan Stroetinga werd volgens het registratiesysteem tweede op ??n duizendste seconde en Bob de Vries, ook van het BAM schaatsteam eindigde als derde.

De TV camera's geven echter een andere beeld, want daar kwam Arjan Stroetinga als eerste (en juichend) over de finish voor Karlo Timmerman. Trainer/Coach Jillert Anema heeft formeel protest aangetekend tegen de officiele uitslag. Anema baseert zich op een schrijven (van de KNSB) dat de transpondertijd pas telt als de video geen duidelijkheid geeft.

En Anema cs. zien op de beelden van de NOS/SBS6 toch een andere uitslag, vandaar het protest. Het BAM schaatsteam en Equipe Renault Eco2 reden een uitstekende wedstrijd op de Jaap Edenbaan, getuige ook zeven schaatsers (vier van de BAM en drie van Renault) bij de laatste twintig. Het was Rob Hadders die met nog twintig ronden te rijden, de spreekwoordelijke knuppel in het hoederhok gooide.

De student uit Groningen zette zo hard aan, dat het kraakte bij de anderen. Wat volgde was een indrukwekkend optreden van de zeven schaatsers van Groenoranje waardoor niemand kon ontsnappen. 'Aanklampen" was het credo en het gevolg was dus "opnieuw 1, 2,3". Bob de Vries pakte de meeste punten in Amsterdam en staat nu in het tussenklassement tweede met slechts een punt achterstand op Cedric Michaud, die in Amsterdam vierde werd.

Na de wedstrijd in Amsterdam staan er drie schaatsers van Groen Oranje in de top vijf van het tussenklassement Essent Cup na vier wedstrijden:
01. A2 Cedric Michaud Elburg Nefit HR Ketels 59
02. A1 Bob de Vries Haule BAM Schaatsteam 58
03. A3 Douwe de Vries Heerenveen Adformatie 51
04. A15 Arjan Stroetinga Oldeberkoop BAM Schaatsteam 35
05. A19 Karlo Timmerman Groningen Equipe Renault Eco2 33
06. A6 Jan Maarten Heideman Oldebroek DSB Bank 33
16. A34 Jan van Loon Haule Equipe Renault Eco2 9
19. A27 Christijn Groeneveld Heerhugowaard Equipe Renault Eco2 8
29. A8 Rob Hadders Groningen BAM Schaatsteam 2