Didi van der Veen en Henk Hollander vonden elkaar door hun werk

EMMEN - Vandaag, woensdag 22 april, was er hoog bezoek bij de familie Hollander aan het Uilenveld in de wijk Rietlanden, want burgemeester Eric van Oosterhout was er op bezoek om de felicitaties namens burgemeester en wethouders over te brengen en onder het genot van een kop koffie zich liet informeren over een periode van ruim 60 jaar waarin Henk Hollander en Didi van der Veen lief en leed met elkaar deelden.


Henk Hollander werd geboren op 30 augustus 1941 in Valthermond als oudste in een gezin met nog 2 broers. Na de lagere school en de LTS in Musselkanaal volgde hij Groningen een vervolgstudie voor verwarmingsmonteur bij EVM, de Emmer Verwarmingen Maatschappij. In 1966 maakte hij de overstap naar het destijds Diaconessenhuis in de technische dienst. Om daar ook op alle zalen en in het OK te mogen werken diende men in die tijd wel getrouwd te zijn en dat gebeurde dan ook.

Henk was een sportieve en reislustige jongeman die jarenlang op pad ging naar Franse meren om er te surfen en reisde met de caravan veel door Duitsland, Frankrijk en culinair koken was ook een grote hobby van Henk, maar tegenwoordig is het vooral TV kijken, computeren en is bij mooi veel op de fiets te vinden. Na hun pensionering hebben Didi en Henk ook veel verre reizen gemaakt naar Australië, Indonesië en Thailand.


Didi van der Veen zag op vrij droge en zonnige vrijdag 8 mei 1942 in Wedde het eerste levenslicht op een boerderij in Wedde. Didi was de oudste en kreeg daarna nog 2 broers en 3 zussen en moest als oudste veel op de boerderij helpen. Na de lagere school volgde Didi haar opleiding op de ULO en Kweekschool, nu de PA in Winschoten. Na haar opleiding werkte Didi maar liefst 35 jaar op scholen in Epe en keerde in 1965 weer in Emmen terug en werkte daarna in de buitendorpen op school 8 in Emmer Erfscheidenveen (De Dreef) en in Zwartemeer in ’t Eenspan.


In het onderwijs mocht je wel langer doorwerken, maar na 35 dienstjaren is Didi met pensioen gegaan. Didi had in al die jaren en ook nu nog een aantal hobby’s zoals handwerken, Zweedse puzzels en lezen, maar zij was ook wel sportief. Passief via de TV naar sport kijken, maar kan zich ook uitleven bij het line dancing en actief meedoen met het TV het programma “Nederland in beweging”. Na haar pensioen deed zij ook veel aan vrijwilligers werk en bezocht scholen in de gemeente Borger-Odoorn met als thema voeding en beweging. Daarnaast is Didi vanaf 2000 ook lid van het gemengd koor Zuidbarge als zangeres en was vele jaren bestuurslid.

Henk Hollander en Didi van der Veen hebben elkaar voor het eerst ontmoet in Epe waar de twee beiden werkten en ook nog bij Modderkolk in hetzelfde kosthuis verbleven. Dat was begin 1963 en na een verkering van 3 jaar zijn de twee op een zwaar bewolkte vrijdag 22 mei 1966 getrouwd in het gemeentehuis te Blijham (gemeenteambtenaar van Emmen zei een meisje trouwt uit eigen huis”) Het jonge paar kreeg 2 kinderen en hebben nu 3 kleinkinderen. Zij woonden achtereenvolgens aan de Meerstraat, Laan van de Marel en er werd zelf nog een woning gebouwd aan het Kwekebos. Sinds 1997 wonen de twee nu in een appartement aan het Uilenveld.


De burgemeester kwam donderdagmiddag ook even op bezoek, maar aanstaande vrijdag is er nog een feestje in het Wapen van Emmen met familie en vrienden en dat zal muzikaal worden opgeluisterd met muziek van Marco Warta

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Agenda