Werken bij de KLM bracht Femmie Nijhuis en Lammert de Jonge samen

EMMEN - Woensdagmorgen was er hoog bezoek bij het echtpaar Lammert en Femmie de Jonge want er was een 60-jarig huwelijk te vieren. Daarvoor nam Emmens burgemeester Eric van Oosterhout ook de tijd om het diamanten paar met deze mijlpaal namens het gemeentebestuur te feliciteren. Natuurlijk liet hij zich ook uitvoerig informeren over het wel en wee in de 60 jaar bij de familie De Jonge-Nijhuis.


Femmie Nijhuis werd op zondag 16 september 1945 in Steenwijksmoer als oudste in een gezin met nog 2 broers en 1 zus. Het was op een donkere dag zonder zon met een temperatuur van 16 tot 20 graden. Dat was exact vijf maanden na de bevrijding en in de regio Steenwijksmoer vonden geen grootschalige militaire gevechten meer plaats en hield men zich vooral bezig met de nasleep van de 2e wereldoorlog.


Femmie volgde na de lagere school een opleiding op de ULO en daarna was het direct werken. Het begon allemaal op de KLM Werkkleding in Coevorden, maar na een paar jaar zocht Femmie een nieuwe uitdaging als winkel employé bij V & D. Naast het werken was deelnemen aan wandeltochten met de Wandelvereniging Tuindorp in Coevorden eigenlijk haar enige vrijetijdsbesteding, want echt sporten was niet aan haar besteed. In de latere jaren werkte Femmie ook nog als interieurverzorgster bij ALJA Schoonmaakbedrijf.


Lammert de Jonge werd geboren op vrijdag 19 maart 1943 in Nieuwe Krim. Het was op een droge lente dag met een temperatuur van 5 tot 10 graden dat Lammert als tweede in een gezin met nog 3 broers en 2 zussen zijn opwachting maakte. Op 19 maart 1943 vonden er in Coevorden administratieve handelingen plaats. Nadat de Joodse inwoners in oktober 1942 waren weggevoerd naar Kamp Westerbork passeerden op die dag de officiële koopakten van hun onteigende bezittingen waaronder winkels en huizen.

Visuele problemen
Ook Lammert wist na de lagere school nog het nodige te leren op de ULO, maar ook hij moest daarna aan het werk. Zijn eerste baan was bij Wehkamp distributiecentrum in Dedemsvaart waar hij op kantoor belandde en ruim vier jaar verantwoordelijk was voor de debiteurenadministratie. Daarna volgde er een periode van wisselende werkgelegenheden tot hij in 1962 zijn plek vond op de snijzaal bij de KLM Werkkleding. Helaas kreeg Lammert tussen 1968-1070 visuele problemen en moest hij op een bepaald moment pas op de plaats maken. Lammert kreeg daarna een stageplek op het arbeidsbureau en kreeg een aanstelling als telefonist bij V & D en ging na een jaar werken bij de belastingdienst in Nijmegen en op 1 juni 1982 werd Lammert door zijn visuele problemen afgekeurd.


De wegen van Femmie en Lammert kruisten zich toen zij alle twee op de KLM werkzaam waren. Als Lammert zijn stoffen had gesneden, bracht Femmie ze naar de naaizaal. Zij kregen contact en Femmie vertelde tussen neus en lippen door dat zij moest oppassen en Lammert zo brutaal als maar kon ’s avonds gewoon bij haar aan belde. Het klikte toen direct tussen de twee en na een verkering van ongeveer vier jaar vond het huwelijk plaats. Na hun trouwen gingen zij wonen aan de Jan Steenstraat in Coevorden en verhuisden op Oudejaarsdag 1971 naar Laan van de Bork in Emmen. In 1974 werd dochter Ilona geboren en die trouwde met Bert. Na nog een periode in Nijmegen te hebben gewoond verhuisden Lammert en Femmie weer naar Emmen en woonden achtereenvolgens aan Laan van het Kinholt, Dunningehof en Wekingeslag en de laatste vier jaar wonen zij al met heel veel plezier in een appartement in Woonzorgcomplex De Schans.


Vrijwilligerswerk

Lammert en Femmie hebben inmiddels ook al een Koninklijke onderscheiding gekregen. Femmie werd Lid in de Orde van Oranje Nassau voor haar vrijwilligerswerk bij De Zonnebloem en organiseerde samen met Lammert maar liefst 18 jaar tandemfietstochten voor blinden en slechtzienden met start en finish bij ‘t Wapen van Emmen. Lammert was meer landelijk en regionaal gericht met verschillende bestuursfuncties die gekoppeld waren aan zijn visuele beperking. Daarnaast was hij veel op pad om lezingen te houden op beurzen en scholen. Lammert werd voor al deze werkzaamheden als bestuurder onderscheiden als Ridder in Orde van Oranje Nassau. Snelheid was en is nog altijd een grote passie van Lammert. Zo mocht hij op Zandvoort met Jan Lammers met ruim 270 km rondrijden, nadat een rit in de zijspan van Egbert Streuer niet door kon gaan.

Lammert en Femmie vierden hun Diamanten huwelijk met familie, vriendne en bekenden met een feestje in het Wapen van Emmen

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda