Nomineer voor de Lies van Urk Stimuleringsprijs 2026

- Ik voel me nog steeds vereerd dat ik deze prijs heb gewonnen- Emmen - De gemeente Emmen nodigt inwoners, verenigingen en organisaties uit om mensen te nomineren voor de Lies van Urk Stimuleringsprijs Emancipatie 2026. Deze prijs wordt elk jaar uitgereikt aan een persoon of groep die zich inzet voor emancipatie en gelijke kansen in de gemeente Emmen.


Erkenning en een geldbedrag
De winnaar van de prijs krijgt een wisseltrofee en een geldbedrag van € 1.000. Dat bedrag is bedoeld om maatschappelijke projecten te ondersteunen die gelijke kansen stimuleren en zorgen voor verbinding. Cora Visser van Droomdekens won de prijs in 2025. Samen met een hechte groep vrijwilligers maakt zij kleurrijke dekens voor zieke kinderen. Visser: “Ik voel me nog steeds vereerd dat ik deze prijs heb gewonnen. Het geld hebben we besteed aan mooie nieuwe stoffen en garen. Zo konden we nog veel meer droomdekens maken.”


Voorwaarden voor aanmelding
Mensen kunnen worden aangemeld als zij zich vrijwillig inzetten voor emancipatie en maatschappelijke verbinding in de gemeente Emmen en daarin een voorbeeld kunnen zijn voor anderen. Nomineren kan tot en met 20 januari 2026 via emmen.nl/liesvanurk of via een formulier dat bij de balie van het gemeentehuis ligt.

Selectie van deelnemers en prijsuitreiking
De inzendingen worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit de dochters van Lies van Urk, de winnaar van de vorige editie en een lokale politica. De jury bepaalt een top drie waar inwoners van de gemeente Emmen vervolgens op kunnen stemmen. De prijsuitreiking is op zondag 8 maart 2026, tijdens de viering van Internationale Vrouwendag in het ATLAS Theater.

Over Lies van Urk
Lies van Urk was de eerste vrouwelijke wethouder van de gemeente Emmen. Ze zette zich in haar werk en privéleven enorm in voor gelijke rechten voor mannen en vrouwen. Ter herinnering aan haar betrokkenheid en inzet is de jaarlijkse prijs gekomen.

Meer informatie
Meer informatie over de Lies van Urk prijs, het aanmeldproces en de eerdere winnaars is te vinden op emmen.nl/liesvanurk.


Bijlage: foto Cora Visser winnaar Lies van Urk prijs 2025 Fotografie Guido Hansman

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Mans Media, voor webhosting, domeinnamen en streams.

Agenda